Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-23511-2 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-23511-2 20 Qt Whip Wire Medium-Volume Stainless Steel Mixing
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-23511-2 |
| Manufacturer Part # | 00-23511-2 |
| Height | 12.4" |
| Width | 8.46" |
| Depth | 8.46" |
| Weight | 3.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-23511-2 Wire Whip 20 Qt, Material(s) Stainless Steel, Type 20 Qt (19l), Weight 3.08 Lb, Models Used In, Hobart Corp A200 Series A200t, Hobart Mixer/prep A-200 A-200t
