Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-186091 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-186091 Sensor 3 Inch Float with O-ring Hobart C44a
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-186091 |
| Manufacturer Part # | 00-186091 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.21 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-186091 Sensor W/ Float, Float Only # 282324, O-ring 321530, Hobart C44a
