Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-114695 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-114695 1.7 Inch Oil Seal Metal and Rubber with Spring
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-114695 |
| Manufacturer Part # | 00-114695 |
| Height | 0.3" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-114695 Oil Seal Fits 1-1/8" Shaft 1.100" Id X 1.860" Od X, .310" Wide, Metal And Rubber W/ Metal Spring.
