- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 00-086143-00001 Temperature Gauge 2-1/4 Inch Dial Rear Mount
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-086143-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-086143-00001 |
| Height | 3" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-086143-00001 Temperature Gauge 2-1/4" Od 2" Dia Dial Fits 2.060" Hole, 20-220 F Palnut Rear Mount 8 Foot Cap, 3/8" Mpt Bulb Connection 3/8" X 2" Bulb, Used W/ "u" Bracket And 3/8" Fpt X 1/2" Mpt S/s Fitting, Hobart, Dishwasher Am C.
