RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart bakeware.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-077667-00002 bakeware
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-077667-00002 6 5/8 Inch Ring Cast Iron Nickel Plated
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-077667-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-077667-00002 |
| Height | 2.4" |
| Width | 6.95" |
| Depth | 7.2" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-077667-00002 Ring Depth 13/16" Depth 21mm Material Cast Iron, Outer Diameter 6 5/8" Outer Diameter 168mm Plating, Nickel-plated Weight 2.952lb
