Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial food processors cutting discs and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-076948 commercial food processors cutting discs and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-076948 2 Inch Index Disc for Hobart Slicer Models 1612 1712 1812 1912
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-076948 |
| Manufacturer Part # | 00-076948 |
| Height | 0.3" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-076948 Index Disc 1-3/8" Od X 1/2" Id 4 Notches On Outside Ring, 8 Notches On Inside Flange, Hobart Slicer Model 1612 1712 1812 1912.
