RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-023525-00001 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-023525-00001 30 Quart Wire Whip with Stainless Steel Material
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-023525-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-023525-00001 |
| Height | 16.93" |
| Width | 9.06" |
| Depth | 9.06" |
| Weight | 3.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-023525-00001 Wire Whip 30 Qt, Material(s) Stainless Steel, Type 30 Qt (28l), Weight 4.28 Lb, Models Used In, Hobart Corp D300 Series D300dt D330 Series D340 Series
