RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel aftermarket meat processing equipment.
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 00-016432-00001 meat processing equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 00-016432-00001 3.25 Inch Grinder Plate 1/4 Inch to High-Grade Steel
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-016432-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-016432-00001 |
| Height | 0.25" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-016432-00001 #22 Grinder Plate 1/4" # 26-4062., Available Attachment Accessories, Grinder Plate 1/8" # 26-4060, Grinder Plate 3/16" # 26-4061, Grinder Plate 1/4" # 26-4062, Grinder Plate 3/8" # 26-4063, Grinder Plate 1/2" # 26-4064, Grinder Knife # 26-3762, Stuffing Tubes Hub Size 22, 1/2" # 26-3869, 3/4" # 26-3677
