Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products chafing dishes.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products DL801A chafing dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products DL801A Cordiale™ Deluxe Chafing Dish 1/2 Size 18" X 11-3/4" X 16-1/4"
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | DL801A |
| Manufacturer Part # | DL801A |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
| Heat | Canned |
| Cover | Lift-off Cover |
| Weight | 11.25 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, DL801A, Cordiale™ Deluxe Chafing Dish, 1/2 size, 18" x 11-3/4" x 16-1/4", dent-resistant, lift-off dome cover with wood handle, 4-3/8" deep dripless water pan, 2-1/2" deep full size pan, single drop-in fuel holder, 18/8 stainless steel, satin finish (Packed By: 1 Each)
