Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products chafing dishes.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products AL550A chafing dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products AL550A Savoir™ Chafing Dish 15" Dia. Round
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | AL550A |
| Manufacturer Part # | AL550A |
| Heat | Canned |
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Cover | Roll Top |
| Weight | 29.5 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, AL550A, Savoir™ Chafing Dish, 15" dia., round, detachable roll top, full frame, water pan, food pan, single drop-in fuel holder, 18/10 stainless steel, polished mirror finish (Packed By: 1 Each)
