Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products chafing dishes.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products AL530A chafing dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products AL530A Savoir™ Chafing Dish 1/2 Size 17" X 15-1/8" X 15-5/8"
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | AL530A |
| Manufacturer Part # | AL530A |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
| Heat | Canned |
| Cover | Roll Top |
| Weight | 41 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, AL530A, Savoir™ Chafing Dish, 1/2 size, 17" x 15-1/8" x 15-5/8", detachable roll top dome cover, water pan, food pan, single drop-in fuel holder, brass legs, 18/10 stainless steel, polished mirror finish (Packed By: 1 Each)
