Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products chafing dishes.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products AL424A chafing dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products AL424A Top-Shelf™ Chafing Dish 4 Qt. 15-1/4" X 12-1/2" X 11-3/4"
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | AL424A |
| Manufacturer Part # | AL424A |
| Heat | Canned |
| Cover | Lift-off Cover |
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 4 Qt = 1 Gal |
| Weight | 7.81 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, AL424A, Top-Shelf™ Chafing Dish, 4 qt., 15-1/4" x 12-1/2" x 11-3/4", round, pull-top cover, dripless water pan, food pan, & single drop-in fuel holders, stainless steel (Packed By: 1 Each)
