Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products food preparation trays.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products 498FY food preparation trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products 498FY All Purpose Prep Tray 9-1/2" X 7-3/16" X 1-5/8" Raised Grooves
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | 498FY |
| Manufacturer Part # | 498FY |
| Shape | Rectangular |
| Long Side / Diameter | 9" |
| Material | Plastic |
| Short Side | 7" |
| Color | Yellow |
| Weight | 0.2 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, 498FY, All Purpose Prep Tray, 9-1/2" x 7-3/16" x 1-5/8", raised grooves, built-in spouts, microwave and dishwasher safe, plastic, yellow (Packed By: 24 Each Per Case)
