Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products pizza peels.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products 23506 pizza peels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products 23506 Pizza Peel 12" X 12" 35-1/2" Overall Length
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | 23506 |
| Manufacturer Part # | 23506 |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 12" - 13" |
| Shape | Square |
| Blade Size (Short Side) | 12" - 13" |
| Handle Construction | Wood |
| Blade Construction | Aluminum |
| Overall Length | 30" - 39" |
| Weight | 0.1 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, 23506, Pizza Peel, 12" x 12", 35-1/2" overall length, heavy gauge aluminum blade, triple riveted hardwood handle (Packed By: 12 Each Per Case)
