Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products pizza peels.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products 23501 pizza peels
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products 23501 Pizza Peel 12" X 12" 26-1/2" Overall Length
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | 23501 |
| Manufacturer Part # | 23501 |
| Blade Construction | Aluminum |
| Handle Construction | Wood |
| Blade Size (Short Side) | 12" - 13" |
| Overall Length | 20" - 29" |
| Shape | Square |
| Blade Size (Long Side/Diameter) | 12" - 13" |
| Weight | 0.08 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, 23501, Pizza Peel, 12" x 12", 26-1/2" overall length, heavy gauge aluminum blade, triple riveted hardwood handle (Packed By: 12 Each Per Case)
