Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products squeeze bottles.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products 1601W squeeze bottles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products 1601W Squeeze Bottle 16 Oz. 2-1/4" Wide Mouth
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | 1601W |
| Manufacturer Part # | 1601W |
| Cap Color | Red |
| Top | Wide Mouth |
| Bottle Color | Red |
| Tip Qty | Single Tip |
| Capacity | 16 Oz |
| Weight | 1.75 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, 1601W, Squeeze Bottle, 16 oz., 2-1/4" wide mouth, for ketchup, polyethylene, red, Made in USA (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
