Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alegacy Foodservice Products skimmers.
- Authorized Alegacy Foodservice Products dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alegacy Foodservice Products 126 skimmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alegacy Foodservice Products 126 Silvercrest™ Skimmer 14-1/4" Overall Length Hollow Handle
| Manufacturer | Alegacy Foodservice Products |
|---|---|
| Model Number | 126 |
| Manufacturer Part # | 126 |
| Bowl Type | Perforated |
| Construction | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Length (approximate) | 14" |
| Bowl Size | 4" |
| Weight | 0.35 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Alegacy Foodservice Products, 126, Silvercrest™ Skimmer, 14-1/4" overall length, hollow handle, one-piece, finger grip design, stainless steel, silver-plated finish (Packed By: 12 Each Per Case)
