  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
This item cannot be returned.
Why you’ll love it
AERO Manufacturing 3TG-24132 132 Inch Stainless Steel Work Table with Adjustable Undershelf
AERO Manufacturing  |  MFG #: 3TG-24132  |  Item #: 1606732
Item: #1606732
Technical details
Manufacturer AERO Manufacturing
Model Number 3TG-24132
Manufacturer Part # 3TG-24132
Top Stainless Series 300 Series Top
Base Type Open With Undershelf
Width (side - side) 132" Wide (side - Side)
Table Edge Type Rounded / Rolled / Bullnose Edge
Base Construction Galvanized Base
Top Gauge 16 Gauge Top
Depth (front - back) 24" Deep (front - Back)
Splash Height Flat Top (without Backsplash)
Height 35"
Width 132"
Depth 24"