RestaurantSupply.com is your trusted source for Advanced Gourmet batch freezer and heat combi machines.
- Authorized Advanced Gourmet dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Advanced Gourmet CATTABRIGA VARIO12-ELITE batch freezer and heat combi machines
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Advanced Gourmet CATTABRIGA VARIO12-ELITE Cattabriga Coldelite Compacta Vario Elite Heating & Freezing System
| Manufacturer | Advanced Gourmet Equipment |
|---|---|
| Model Number | CATTABRIGA VARIO12-ELITE |
| Manufacturer Part # | CATTABRIGA VARIO12-ELITE |
| Style | Floor Model |
| Height | 60.24" |
| Width | 23.62" |
| Depth | 30.31" |
| Weight | 950 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Advanced Gourmet Equipment, CATTABRIGA VARIO12-ELITE, Cattabriga Coldelite Compacta Vario Elite Heating & Freezing System, floor model, (17) liter production capacity per batch, LCD display & digital control panel, includes: pre-programmed recipes, programmable by operator, temperature control, dual heating/freezing cylinders, pull-out spray nozzle, casters, 208-230v/60/3-ph
