FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Advance Tabco stainless steel top work tables 97-108 inch.
- Authorized Advance Tabco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Advance Tabco TSAG-369 stainless steel top work tables 97-108 inch
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Advance Tabco TSAG-369 108 Inch Work Table 16 Gauge Stainless Steel Top with Adjustable Feet
| Manufacturer | Advance Tabco |
|---|---|
| Model Number | TSAG-369 |
| Manufacturer Part # | TSAG-369 |
| Top Stainless Series | 400 Series Top |
| Depth (front - back) | 36" Deep (front - Back) |
| Base Type | Open With Side & Rear Crossrails |
| Table Edge Type | Rounded / Rolled / Bullnose Edge |
| Splash Height | Flat Top (without Backsplash) |
| Top Gauge | 16 Gauge Top |
| Width (side - side) | 108" Wide (side - Side) |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Height | 35.5" |
| Width | 108" |
| Depth | 36" |
| Weight | 220 lbs |
| UPC | 747545161932 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Advance Tabco, TSAG-369, Work Table, 108"W x 36"D, 16 gauge 430 stainless steel top, stainless steel legs with side & rear crossrails, adjustable stainless steel bullet feet, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
