RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend commercial deep fryers.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend GR-14H commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Adcraft GR-14H Tube Screen 13 3/4'' X 13 3/4''
| Manufacturer | Adcraft |
|---|---|
| Model Number | GR-14H |
| Manufacturer Part # | GR-14H |
| Height | 0.25" |
| Width | 13.63" |
| Depth | 13.75" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Adcraft GR-14H Mesh Basket Support 13-3/4" X 13-3/4", Dean Fryer, Frymaster Fryer, Southbend Fryer 14-32 36 42 18-36 42
