RestaurantSupply.com is your trusted source for Ten Strawberry Street china baking dishes.
- Authorized Ten Strawberry Street dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ten Strawberry Street P4212 china baking dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ten Strawberry Street P4212 Elliptical Dish Large 6" X 4" X 1-1/2"H
| Manufacturer | Ten Strawberry Street |
|---|---|
| Model Number | P4212 |
| Manufacturer Part # | P4212 |
| Shape | Oblong |
| Long Side / Diameter (approximate) | 6" |
| Construction | Porcelain |
| Short Side (approximate) | 4" |
| Weight | 25.5 lbs |
| UPC | 017794437738 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Ten Strawberry Street, P4212, Elliptical Dish, large, 6" x 4" x 1-1/2"H, irregular pinch, oblong, oven/microwave/dishwasher safe, handcrafted, porcelain, white, Pearls, Izabel Lam for 10 (Sold in case pack ONLY) (Stocked)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
