RestaurantSupply.com is your trusted source for Ten Strawberry Street china platters.
- Authorized Ten Strawberry Street dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ten Strawberry Street NAG-13OVLPLTR china platters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ten Strawberry Street NAG-13OVLPLTR Platter 13" X 5-1/2" X 1-1/2" Oval
| Manufacturer | Ten Strawberry Street |
|---|---|
| Model Number | NAG-13OVLPLTR |
| Manufacturer Part # | NAG-13OVLPLTR |
| Short Side | 5" |
| Long Side / Diameter | 13" |
| Construction | Ceramic |
| Shape | Oval / Oblong |
| Weight | 61.5 lbs |
| UPC | 017794442992 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Ten Strawberry Street, NAG-13OVLPLTR, Platter, 13" x 5-1/2" x 1-1/2", oval, microwave/dishwasher safe, stoneware-ceramic, tan/brown, Nagoya, Whittier (Sold in case pack ONLY) (Stocked)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
