FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Waring fryer baskets.
- Authorized Waring dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Waring TFB13 fryer baskets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Extra 1.5 Lb. Twin Fryer Basket for WDF1300, Waring TFB13
| Manufacturer | Waring |
|---|---|
| Model Number | TFB13 |
| Manufacturer Part # | TFB13 |
| Height | 3" - 4" |
| Shape | Rectangular |
| Mesh Type | Coarse Mesh |
| Material | Stainless Steel |
| Length / Diameter | 3" - 8" |
| Height | 4.5" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 9" |
| Weight | 1.54 lbs |
| UPC | 040072106996 |
About this item
Product Details
Product Details
Waring, TFB13, Fryer Basket, 10 lb., single, half size, stainless steel, removable handle, for WDF1300
