- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart Vulcan Hart 937210-1 12 Inch Guard Bowl with Wire Cage Stainless Steel
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 937210-1 |
| Manufacturer Part # | 937210-1 |
| Height | 8.6" |
| Width | 12.95" |
| Depth | 18.65" |
| Weight | 2.59 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 937210-1 Material Stainless Steel, Height 7 3/4", 197 Mm, Inner Diameter 9 1/2", 241 Mm, Outer Diameter 16 1/4", 413 Mm, 5 Mm, 6 Mm, 3/16", Horizontal Cage Wire, 1/4" Vertical Cage Wire, Includes Gray Plastic Clips
