Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 498086-7 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 498086-7 2 Inch Dial Thermostat Red Plastic 200 to 550F
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 498086-7 |
| Manufacturer Part # | 498086-7 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 498086-7 Color Red, Material Plastic, Outer Diameter 2", 51 Mm, Temperature Range 200 Degrees To 550 Degrees F, Note Flat Down In Off Postition, D Stem .187"
