Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 424940-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 424940-00001 Cooling Fan 115v
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 424940-00001 |
| Manufacturer Part # | 424940-00001 |
| Height | 1.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 424940-00001 Axial Fan 4-1/8" Sq Mt Ctrs X 1-1/2" Wide 120v Cw, 12" Wire Leads 106 Cfm, Alto-shaam Asc-4g, Vul424940-1 Oem Is Mechatronics, Vulcan Oven Sg4c Sg4d Sg6c Sg6d Vc4gs Vc4gd Vc4ec, Vc4ed Vc4es Vc6gs Vc6gd Vc6ec Vc6ed Vc6es, Vc4es Vc6gs Vc6gd Vc6ec Vc6ed Vc6es, Vc4es Vc6gs Vc6gd Vc6ec Vc6ed Vc6es
