Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 418051-00043 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 418051-00043 3/8"-27 Brass Hood Orifice Gas Component
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 418051-00043 |
| Manufacturer Part # | 418051-00043 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 418051-00043 Brass Hood Orifice, 3/8"-27 X 1/2" High X #43, Note Orifice May Have #72 Stamped But Has Been Drilled To, The Proper Size, , Jade Jcbh, Grill Jggt Jggtb Jgm Jgt Jgtb
