Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-713930 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 00-713930 1.5 Inch Nat Pilot Assembly with Igniter Gas
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-713930 |
| Manufacturer Part # | 00-713930 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-713930 Nat Pilot Assembly W/ Igniter, Has 1/4" Cct Long Nut Orifice .021" 24" Lead Wire With, 1/8" Female Push-on Terminals, Lp Orifice # 26-1554, Nat Orifice # 26-1555, Use Spark Ignition Module "sm2" # 44-1009, Jade Convection Oven Where Applicable, Toastmaster Model, Vulcan Griddle Series 936rg, Wolf Griddle Sae/sce/irg
