Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Thermometer thermometers.
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer 9848EFDA thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer 9848EFDA Thermometer Digital Pckt Taylr
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | 9848EFDA |
| Manufacturer Part # | 9848EFDA |
| Height | 1" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 9.75" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer 9848EFDA Length 6 7/8" Overall, 175 Mm Overall, 2 7/8" Reduced, Tip Probe, 73 Mm Reduced Tip Probe, Switch Action On/off W/ Auto Shut-0ff, Outer Diameter 1/16" Fda Recommended, 2 Mm Fda, Recommended, Temperature Range -40 To 230 C, -40 To 450 F, I
