Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass pre-rinse faucets and spray valves.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass EB-0107 pre-rinse faucets and spray valves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass EB-0107 High Flow Spray Valve 4.0 Gpm
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | EB-0107 |
| Manufacturer Part # | EB-0107 |
| Height | 13.94" |
| Width | 1" |
| Depth | 9.56" |
| Weight | 1.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass EB-0107 High-flow Spray Face, 5.60 Gpm 60 Psi, Self-closing Spray Valve, 3/4 In -14 Un Male Inlet, Polished Chrome Finish, Includes Hose Washer And Hold Down Ring, Handle (011454-45) Not Included, Nsf Approved
