Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china plates.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite HL54863895 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite HL54863895 Plate 10.625" X 1.375" Carolyn - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL54863895 |
| Manufacturer Part # | HL54863895 |
| Shape | Round |
| Size | 10.625" = 10-5/8" |
| Material | China (unspecified) |
| Height | 1.38" |
| Weight | 24.91 lbs |
| UPC | 05018461814666 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL54863895, Plate, 10.625" x 1.375", Carolyn, Willow Green, Homer Laughlin, Round, China (NON STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
