Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china cups.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite HL50863928 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite HL50863928 Cup 7.25 Oz 3.75" X 2.5" - 3/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL50863928 |
| Manufacturer Part # | HL50863928 |
| Construction | China (unspecified) |
| Capacity | 5 - 7 Oz |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.75" |
| Weight | 22.05 lbs |
| UPC | 05018461823729 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL50863928, Cup, 7.25 oz, 3.75" x 2.5", Carolyn, Styleline Rose, Homer Laughlin, China, (NON STOCK item) (Packed By: 3 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
