Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Montague aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Montague units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Montague RDHP-8 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Montague Randell RDHP-8 1.88 Inch Gas Valve Assembly for Vulcan Hart Cooking Equipment
| Fits with Manufacturer | Randell |
|---|---|
| Model Number | RDHP-8 |
| Manufacturer Part # | RDHP-8 |
| Height | 3.5" |
| Width | 1.88" |
| Depth | 0.88" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Randell RDHP-8 ***for Vulcan Hart Use Ap# 8012180***, , Gas In 1/8" Npt, Gas Out 3/8-27. Off/on #46 Hood Orifice, & Point Adjustable Brass, Not Push To Turn Stem 1-3/16" Long, D Stem 1/4". Knob, #22-1464 Or #22-1164 Depending On Model. Use #26-2937 To, Convert Valve To 3/8" Cct On Some Models., Nat Orifice # 26-1117 Is #57 Nat Orifice # 26-1780 Is #56, Lp Orifice # 26-1080 Is #72., Anets Broiler Br34-3, Imperial Broiler Series Eba Gd Icb Icma Irb Isb Msq, Iab(e)(r)(s). Grill Series Ihr Imga., Range Series Icra Ihpa Ihr Ir Ispa., Roaster Series Ipr Ipra.
