Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Quantum bulk goods tubs.
- Authorized Quantum dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Quantum SNT225CLCS bulk goods tubs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Quantum SNT225CLCS Stack And Nest Tote 23-1/2"W X 19-1/2"D X 10"H Heavy Duty - 3/Case
| Manufacturer | Quantum |
|---|---|
| Model Number | SNT225CLCS |
| Manufacturer Part # | SNT225CLCS |
| Construction | Polypropylene |
| Height | 10" |
| Width | 23.5" |
| Depth | 19.5" |
| Weight | 19 lbs |
| UPC | 651588335451 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Quantum, SNT225CLCS, Stack and Nest Tote, 23-1/2"W x 19-1/2"D x 10"H, heavy duty, 2.00 cu. ft. capacity, clear polypropylene, Made in USA (priced per each, 3 each per carton, sold per carton) (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
