Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan wood cutting boards.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 81287 wood cutting boards
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 81287 (81287) Linea Dori Baking Board 31-1/2" X 12" With Handle
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 81287 |
| Manufacturer Part # | 81287 |
| Short Side | 7" - 12" |
| Thickness | 1" |
| Shape | Rectangular |
| Long Side / Diameter | 31" - 36" |
| Wood Type | Beechwood |
| Height | 1" |
| Width | 12" |
| Depth | 32" |
| Weight | 3 lbs |
| UPC | 690207812874 |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 81287, (81287) Linea Dori Baking Board, 31-1/2" x 12", with handle, beech
