FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Omcan wire shelving units.
- Authorized Omcan dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Omcan 45164 wire shelving units
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Omcan 45164 36 Inch Wire Shelving Unit Chrome Finish with 4 Shelves
| Manufacturer | Omcan USA |
|---|---|
| Model Number | 45164 |
| Manufacturer Part # | 45164 |
| Shelves | (4) Shelves |
| Depth (front - back) | 18" Deep |
| Height | 72" High |
| Ships | Knocked Down |
| Finish | Chrome Finish |
| Posts/Uprights | (4) Posts / Uprights |
| Type | Stationary Unit |
| Width (side - side) | 36" Wide |
| Height | 72" |
| Width | 36" |
| Depth | 18" |
| Weight | 46 lbs |
| UPC | 690207451646 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Omcan USA, 45164, (45164) Shelving Unit, 36"W x 18"D x 72"H, (4) wire shelves & posts, (16) clips, chrome finish, (4) levelers, NSF, KD
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
