RestaurantSupply.com is your trusted source for Migali Industries countertop heated deli display cases.
- Authorized Migali Industries dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Migali Industries C-HCT34 countertop heated deli display cases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Migali Industries C-HCT34 Competitor Series® Heated Display Case Countertop 33.1"W 5.6 Cu. Ft.
| Manufacturer | Migali Industries |
|---|---|
| Model Number | C-HCT34 |
| Manufacturer Part # | C-HCT34 |
| Service Type | Full Service |
| Front | Straight Glass |
| Width (side - side) | 31" - 36" |
| Intermediate Shelves | 2 |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Height | 27" |
| Width | 33.7" |
| Depth | 23" |
| Weight | 99.2 lbs |
| UPC | 00819296022531 |
| cETLus | Yes |
| ETL-Sanitation | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Migali Industries, C-HCT34, Competitor Series® Heated Display Case Countertop, 33.1"W, 5.6 cu. ft., ergonomic construction, dial temperature controller with digital temperature read-out, LED interior lighting, stainless steel interior & exterior front, glass covered black sides, front, sides & top glass, sliding glass doors, (2) chrome epoxy-plated shelves, pre-installed feet, removable water pan, R290 Hydrocarbon refrigerant, 12.6 amps, NEMA 5-15P, cETLus, ETL-Sanitation, Migali® Protection Plan: 2 Year Parts & Labor Warranty, 5 Year Compressor Warranty
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.

