RestaurantSupply.com is your trusted source for Koolmore vending and merchandising kiosks.
- Authorized Koolmore dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Koolmore KM-VMRWT-66EBR vending and merchandising kiosks
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Koolmore KM-VMRWT-66EBR Refrigerated Snack Vending Machine 57.2"W X 33.46"D X 76.38"H
| Manufacturer | Koolmore |
|---|---|
| Model Number | KM-VMRWT-66EBR |
| Manufacturer Part # | KM-VMRWT-66EBR |
| Height | 76.38" |
| Width | 57.2" |
| Depth | 33.46" |
| Weight | 861 lbs |
| UPC | 810158925830 |
About this item
Product Details
Product Details
Koolmore, KM-VMRWT-66EBR, Refrigerated Snack Vending Machine, 57.2"W x 33.46"D x 76.38"H, 21.5" touch display, 66 slots, elevator-lift dispensing system, customizable Android interface, coin and bill acceptor, credit card reader, Wi-Fi/4G/Bluetooth connectivity, (6) cold-rolled steel adjustable shelves, digital temperature control (39°F to 50°F), anti-fogging heated glass, interior LED lighting, drop sensor, thread lock, pulsing light for item collection notification, automatic defrost, operates at 40 dB, energy consumption 11 KWH/day, black finish, Shipping Dimension (36.73" W x 60.63" D x 80.71" H)
