Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 80025 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 80025 2 Inch Diameter Pressure Gauge 0 to 30 Psi with Rear Clamp
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 80025 |
| Manufacturer Part # | 80025 |
| Height | 2.25" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 80025 Pressure Gauge, 2" Dia 0 To 30 Psi Rear Clamp W/-1/8" Mpt, Broaster Fryer All Except 1800., Market Forge, Steamer 3100, Some Steam It Models, , St-ag Style B D E F, , St-as Style D E F G H, , St-e Style B C U Ut, , Jet Style B & Steam Gen., Vulcan Kettle All., Steamer Most Steamers.
