Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 113381-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 113381-1 3.02 Inch Bell Crank Hook Right for Franklin Chef Oven
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 113381-1 |
| Manufacturer Part # | 113381-1 |
| Height | 0.88" |
| Width | 0.88" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 113381-1 Door Hook Right 3.02" Long Hooks Are At 90 Degrees To, Each Other., Laying Flat With Top Hook Right Then Bottom Hook Is Up., Original Was Red., Franklin Chef Oven Series Gh, Vulcan Oven 12 Open Top 148l 148lc 160l 160l77r 160lc, 24 Griddle 24l 260l 260lc 260lcc 36 Griddle 36fl77r, 36l 36l77r 36lc 481l 481lc 48l 60fl77r 60l 60l77r, 60lc 60lcc E24l E36l E48l E60l Eg160 Eg24 Eg260, Eg36 Eg60 Mg12
