Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel aftermarket commercial food processors cutting discs and accessories.
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 00-E290339 commercial food processors cutting discs and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel Hobart 00-E290339 1.7 Inch Grinder Knife Replacement for #10 and #12
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-E290339 |
| Manufacturer Part # | 00-E290339 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Germany |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-E290339 #10/12 Grinder Knife Hole .1/2" (12.7mm), Replacement Parts For #10 & #12, Grinder Plate 1/8" # 26-4053, Grinder Plate 3/16" # 26-4054, Grinder Plate 1/4" # 26-4055, Grinder Plate 3/8" # 26-4056, Grinder Plate 1/2" # 26-4057, Grinder Knife # 26-3752, Stuffing Tubes Hub Size 12, 1/2" # 26-3675, 3/4" # 26-3676
