Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-961358 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-961358 6 Inch Heating Element 120v 1000w Electric with 96 Inch Leads
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-961358 |
| Manufacturer Part # | 00-961358 |
| Height | 2" |
| Width | 6" |
| Depth | 20" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-961358 96" Leads 18 1/2" To Calrod End X7" Wide, 120v 1000w
