Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket commercial broilers.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 00-412852-00001 commercial broilers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart Hobart 00-412852-00001 23-1/4 Inch Cast Iron Broiler Grate with 4 Cross Bars
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-412852-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-412852-00001 |
| Height | 3" |
| Width | 6" |
| Depth | 24" |
| Weight | 41.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-412852-00001 Cast Iron Broiler Top Grate, [ 23-1/4" X 5-1/4" ] [ Material Ci] 4 Cross Bars, 6 Ribs Reversible Rise One Side 3/4" Leg Height 3-1/2", Straight Ribs, Vulcan, Broiler Ghmcb34 & 51 Hgb Hmcb-51 M7806 M7809.
