FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hamilton Beach juicers bar blenders and milkshake machines.
- Authorized Hamilton Beach dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hamilton Beach HBH550 juicers bar blenders and milkshake machines
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hamilton Beach HBH550 64 Oz Fury Blender
| Manufacturer | Hamilton Beach |
|---|---|
| Model Number | HBH550 |
| Manufacturer Part # | HBH550 |
| Height | 16.5" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 13.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hamilton Beach HBH550 Material Stainless Steel Blades, Copolyester Container, Width 8.23", Height 18 1/2", Horse Power 3, Capacity 1893 Ml, 64 Oz, Depth 8.07", Note Off/low/high And Pulse, Nsf Certified Y
