Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn aftermarket coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Engineered to match existing Bunn units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bunn X058AL coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn Grindmaster X058AL Stem for Tomlinson Faucets Durable Construction
| Fits with Manufacturer | Grindmaster |
|---|---|
| Model Number | X058AL |
| Manufacturer Part # | X058AL |
| Height | 1.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Grindmaster X058AL Tomlinson New Style Sten W/ Slots # 28-1083, Bun Model 1 Gpr 1 Gpr-ff 1.5 Gpr 1.5 Gpr-ff, 1.75 Gpr-ff 2 Gpr Icd-3s Icd3 Sh Server 1.5 Sh Server, 1.75 Single Sh Dbc T3 T3a T6 T6a Tcd-1 Tcd-2, Tdo-4 Tdo-5 Tdo-n-3.5 Tds-3s Tds-5s Tds3, Tds5 Tf Server Thermofresh, Tomlinson Faucet, , For New Style Black Handle W/built In Pin # 22-1113, For New Style Red Handle Use # 22-1114, For Old Style Handle Use # 22-1001 Black, For Old Syyle Handle Use # 22-1090 Red, For Old Style Stem W/holes Use # 28-1082
