Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 17-32 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China BCBLSBSK1 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China BCBLSBSK1 Bowl 19.3 Oz. 5-1/8" X 3"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | BCBLSBSK1 |
| Manufacturer Part # | BCBLSBSK1 |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 5" |
| Material | Ceramic |
| Width | 5.13" |
| Depth | 3" |
| Weight | 5.64 lbs |
| UPC | 5034414328028 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, BCBLSBSK1, Bowl, 19.3 oz., 5-1/8" x 3", rolled edge, footed, dishwasher safe, glazed finish, ceramic, Bit On The Side, Spark Sapphire, Churchill® Super Vit (US Stocked Item) (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
