Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china saucers.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China APR ACS61 china saucers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China APR ACS61 Tea Saucer 6" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | APR ACS61 |
| Manufacturer Part # | APR ACS61 |
| Shape | Round |
| Construction | China (unspecified) |
| Size | 6.0" To 6.49" |
| Width | 6" |
| Weight | 13.4 lbs |
| UPC | 5034414249934 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, APR ACS61, Tea Saucer, 6" dia., round, coupe, rolled edge, microwave & dishwasher safe, footed, fine china, Alchemy® Sequel (US Stocked Item) (24 each per case)(order per case only) (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
