Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Metalcraft plate covers and cloches.
- Authorized American Metalcraft dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Metalcraft LFTD12 plate covers and cloches
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Metalcraft LFTD12 12-1/8 Inch Diameter Lift Dome Cover Clear Polycarbonate
| Manufacturer | American Metalcraft |
|---|---|
| Model Number | LFTD12 |
| Manufacturer Part # | LFTD12 |
| Shape | Round |
| Color | Clear |
| Size (approximate) | 12" (and Up) |
| Construction | Plastic |
| Height | 9.13" |
| Width | 12.13" |
| Weight | 3.7 lbs |
| UPC | 704339910688 |
About this item
Product Details
Product Details
American Metalcraft, LFTD12, Dome Cover, 12-1/8" dia. x 9-1/8"H, round, polycarbonate, Lift, clear
