Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for American Eagle Food Machinery food processor shredding and grating discs and plates.
- Authorized American Eagle Food Machinery dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock American Eagle Food Machinery AE-VS12NH/S-5/16 food processor shredding and grating discs and plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Eagle Food Machinery AE-VS12NH/S-5/16 Vegetable Shredding Disc 5/16" Stainless Steel Disk With Aluminum Holder
| Manufacturer | American Eagle Food Machinery |
|---|---|
| Model Number | AE-VS12NH/S-5/16 |
| Manufacturer Part # | AE-VS12NH/S-5/16 |
| Size | 8mm |
| Height | 9" |
| Width | 9" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 2 lbs |
| UPC | 853831006419 |
About this item
Product Details
Product Details
American Eagle Food Machinery, AE-VS12NH/S-5/16, Vegetable Shredding Disc, 5/16", stainless steel disk with aluminum holder
